تور موسیقی فلامنکو، قرون وسطی و فولکولوریک با هدف شناخت موسیقی در بافت فرهنگی، اجتماعی اسپانیا با همکاری خانه موسیقی برگزار می شود.
به گزارش سایت خانه، شرکت گردشگری ژیوار با همکاری خانه موسیقی و  بخش فرهنگی سفارت اسپانیا اقدام به برگزاری سفر موسیقایی اسپانیا کرده است.
این سفر با برگزاری ورکشاپ های موسیقی و دیدار با بزرگان موسیقی اسپانیا برگزار می شود و  هدف از آن شناخت موسیقی در بافت فرهنگی، اجتماعی و جغرافیایی کشور اسپانیا است.
یکی از موضوعات مورد بررسی در این سفر موسیقی فلامنکو است. موسیقی فلامنکو امروز به عنوان میراث ناملموس یونسکو ثبت شده است و در همه جای دنیا می­ توان نمونه­ های مختلف اجرای آن شاهد بود. منطقه  اندلوس خاستگاه موسیقی فلامنکو است و  برای شنیدن یک فلامنکوی “پیوره”و اصیل لازم است به اندلوس سفر کرد.
موسیقی در اسپانیا تنها محدود به فلامنکو نمی شود و جریان بزرگی از موسیقی این کشور به موسیقی مدیوال و فولک تعلق دارد. موضوع دیگری که در این سفر به آن پرداخته می شود، موسیقی قرون وسطی یا مدیوال و فولکلوریک اسپانیاست.
در این سفر تلاش می شود تا موسیقی دانان ایرانی با این بخش از موسیقی اسپانیا بیشتر آشنا شوند تا راه برای فعالیت های مشترک آن ها در آینده هموارتر شود به همین منظور نوازندگان و خوانندگان موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی مخاطب اصلی این بخش از برنامه سفر هستند.
از ورکشاپ ­ها و دیدارهای این سفر می ­توان به ورکشاپ لوئیس دلگادا، خواکین دیاز، ادواردو پانیاگوآ و  آنا آلکایده اشاره کرد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه و جزئیات این سفر و همچنین اخذ معرفی نامه می توانند با خانه موسیقی تماس حاصل نمایند.
نشانی: خیابان فاطمی غربی، نرسیده به جمالزاده، پلاک ۲۷۰، خانه موسیقی ایران / تلفن: ۶۶۹۱۷۷۱۱

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *